Endokrinologická poradna

Věnuje se endokrinologické problematice jako celku, se zaměřením na nemoci štítné žlázy jako stěžejní činnosti ambulance, provádí ultrazvukové vyšetření štítné žlázy včetně punkcí pod ultrazvukovým přístrojem, diferenciální diagnostiku.

Ambulance dětské endokrinologie

Ambulance dětské endokrinologie poskytuje péči dětským pacientům a adolescentům a pokrývá pediatrickou endokrinologickou problematiku především v těchto oblastech: nemoci štítné žlázy, poruchy růstu a vývoje včetně poruch puberty, onemocnění nadledvin, dětská obezita. Nespornou výhodou pro dospívající je možnost zůstat u stejného lékaře i po dosažení plnoletosti, protože ambulance je společná pro dětskou i dospělou klientelu.

Dětská endokrinologie a porucha růstu

  Potřebné podklady

 

Podrobnější informace

Diagnostikujeme a léčíme onemocnění štítné žlázy, u pacientů z naší ambulance provádíme sonografii štítné žlázy, terapeutické i diagnostické punkce štítné žlázy pod sono kontrolou, vyšetřujeme nemoci hypofýzy, nadledvin, gonadální poruchy, poruchy kalciového metabolismu (hyper a hypothyreózy) a osteoporózy (spolupráce s Osteocentrem Affidea - Chodov), obezitu a metabolická onemocnění.
V rámci prevence dispenzarizujeme vytypované skupiny pacientů – v období těhotenství, kardiologických pacientů léčených amiodaronem. V případě potřeby zajistíme krátkou hospitalizaci na interním oddělení k provedení funkčních diagnostických testů a léčbu závažnějších stavů způsobených poruchou funkce endokrinních žláz, operace štítné žlázy na renomovaných pracovištích. Využíváme diagnostických zobrazovacích metod, které jsou v Affidea Praha 4 - Chodov k dispozici (sono, kostní denzitometrie, CT, MR).

Přístrojové vybavení

Sonografie: přístroje  GE Logiq S7 Expert, GE Logiq S8

Lékařský ředitel

  • MUDr. Petr Kasalický, CSc.

Lékaři

  • MUDr. Michal Škácha
  • MUDr. Ivana Čermáková
  • MUDr. Markéta Macková
  • MUDr. Terezie Havrdová