Instalace nového denzitometrického přístroje GE Lunar iDXA v Osteocentru AFFIDEA Praha

V září 2022 v Osteocentru AFFIDEA Praha došlo k obměně jednoho z denzitometrických přístrojů a byl zde instalován špičkový denzitometrický přístroj GE Lunar iDXA.

V této chvíli Osteocentrum AFFIDEA Praha disponuje 2 rovnocennými denzitometrickými přístroji nejvyšší kategorie s maximálním dostupným softwarovým vybavením.

Součástí vyšetření, na žádost indikujících lékařů, může být nyní i bočná morfometrie obratlových těl, která slouží k hodnocení jejich výšky, tvaru a eventuálních fraktur, jako důležitá informace pro léčebný postup.

Toto bočné morfometrické vyšetření, které může být součástí standardního denzitometrického vyšetření, je ale časově náročnější, a je třeba o tomto požadavku informovat při objednávání vyšetření.

Uvedené vyšetření, které nyní nabízíme, provádíme standardně v rámci vstupních vyšetření pacientů do našich osteologických ambulancí místo klasického RTG vyšetření, což pro pacienta znamená významně nižší dávku záření.

Standardní součástí denzitometrického vyšetření je také nadále hodnocení TBS (parametru mikroarchitektury skeletu).

Naše přístroje rovněž umožnují hodnocení tělesného složení, celkového tělesného tuku, viscerálního (nitrobřišního) tuku a zcela nově i podkožního tuku – toto vyšetření ale není aktuálně hrazeno ze zdravotního pojištění.

Zpět na výpis novinek